Co warto zobaczyć w San Francisco? 5 najciekawszych atrakcji

San Francisco to jedno z największych miast w słonecznej Kalifornii. Atrakcją, która najbardziej kojarzy nam się z San Francisco jest słynny Most Golden Bridge. Oryginalna, stalowa konstrukcja, charakterystyczny czerwony kolor i malownicze położenie, szybko przyniosły tej budowli sławę.

To nie wszystkie miejsca, które trzeba odwiedzić w tym mieście! Co warto zobaczyć w San Francisco?

Aby zwiedzić San Francisco wystarczy posiadać wizę ESTA, która minimalizuje ilość formalności. Pozwala ona nam pozostać na terenie USA przez 90 dni w celach turystycznych.

Golden Gate Bridge

Złote Wrota Ameryki! Golden Bridge łączy miasto z hrabstwem Marin i uchodzi za szczytowe osiągnięcie inżynierskie. Dziś jest wymarzoną atrakcją, nie tylko turystów, ale i fotografów. Każdy, chciałby ująć w obiektywie most i otaczającą go panoramę!

Golden Gate można oglądać z dwóch stron, lecz to po stronie naprzeciwko miasta, znajduje się duże wzniesienie, z którego most, można podziwiać z góry – Golden Gate Vista Point. Jest to najsłynniejsze miejsce w całym San Francisco, a raczej na jego obrzeżach. Będzie sporo osób, które wybiorą się tam, aby upamiętnić swój pobyt niecodziennymi fotografiami. Jednak każdy będzie miał chwilę dla siebie! Na most, można oczywiście wejść – pieszo i rowerem, będzie bezpłatnie, ale aby wjechać na niego autem, trzeba wnieść opłatę. Wyjeżdżając z miasta, pojedziemy za darmo – wracając zapłacimy ok. $10!

Więzienie Alcatraz

Niegdyś najlepiej strzeżone więzienie na świecie! Zakład karny o zaostrzonym rygorze, w którym zamieszkiwał m.in. amerykański gangster Al Capone! Upiorne miejsce, które przyciąga miliony turystów! Alcatraz jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych San Francisco. Każdego roku odwiedza ją około 1,5 miliona osób!

Na wyspie, mieszkali również strażnicy ze swoimi rodzinami. Więźniowie, mimo że trafili tam za ciężkie przestępstwa, dostawali świeże owoce, świeże mięso, ryby i inne smakołyki. Robiono wszystko, aby byli zadowoleni i nie myśleli o wszczynaniu awantur, bijatyk i …ucieczce! Budynek był bowiem, pełen błędów konstrukcyjnych, które to ułatwiały. Dziś w Alcatraz, możesz poznać sylwetki najsłynniejszych więźniów i obejrzeć przyrządy, przy pomocy których próbowali oni wydostać się z wyspy. Oficjalnie, nigdy nikomu nie udało się uciec, ale… istnieją powody, które pozwalają w to wątpić.

Bilety do Alcatraz trzeba rezerwować nawet 3 miesiące wcześniej. Wycieczki organizowane są w ciągu dnia, nocą, nad rankiem – ceny wahają się w ok. $40 dla dorosłych i $25 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Dużą popularnością cieszą się nocne wyprawy, które prezentują więzienie w wyjątkowo mrocznej atmosferze.

Union Square

Aby poczuć się jak w Ameryce, trzeba zobaczyć drapacze chmur i zgiełk wielkiego miasta! Union Square to serce San Francisco i centrum biznesu! Szklane wieżowce, centra handlowe, ekskluzywne butiki, sklepy z pamiątkami, liczne galerie sztuki. Miejsce turystyczne i miejsce spotkań mieszkańców miasta. Głośne, dynamiczne i czynne 24 godziny na dobę!

Wieża widokowa Coit Tower

Jeden z symboli San Francisco. Wieża ma 64 metry wysokości i znajduje się na wzgórzu! Z jej szczytu można podziwiać całe miasto! Zobaczysz wybrzeże, most Golden Gate, dzielnicę finansową i zachwycającą panoramę całego miasta. Najlepiej wybrać się na nią pieszo, gdyż w ten sposób, uda Ci się ominąć korki. Nocą wieża jest nieczynna, co jest odrobinę zadziwiające… Wejście kosztuje ok. $10.

Kamienice Painted Ladies

Painted Ladies to urocze, kolorowe domki, które być może, znasz już z czołówki serialu Pełna Chata! W całym mieście jest takich sporo, ale te najsłynniejsze znajdziesz przy Alamo Square Park. Rozciąga się stamtąd piękny widok panoramy na miasto, więc zrobisz tam wyjątkowo piękne zdjęcia!