Ile kosztuje lot do USA?

Stany Zjednoczone to kraj, który ma nam wiele do zaoferowania. Nic więc dziwnego, że wycieczka do Ameryki to marzenie wielu osób i najpopularniejszy kierunek międzykontynentalnych podróży Polaków. Planując urlop w USA, pojawia się pytanie – ile kosztuje lot do USA? Na jaki wydatek trzeba się przygotować? I kiedy jest najlepszy moment, żeby kupić bilety?

Ile kosztuje bilet do USA?

Samolot to najpopularniejszy środek transportu, zwłaszcza jeśli wybieramy się do Stanów Zjednoczonych. Spróbujmy więc odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: ile kosztuje lot do USA? Bilety nie są tanie. Średnia cena wynosi około 3000 zł. Jeśli jednak zaplanujemy podróż odpowiednio wcześnie, możemy upolować bilet, w wyjątkowo przystępnej cenie. Wszystko zależy bowiem, od terminu podróży, klasy lotu, ale także od tego, jak wcześnie rezerwujemy bilet oraz czy wybieramy lot bezpośredni czy z przesiadką.

Tanie bilety do USA

Loty z Polski do USA, z przesiadkami, można znaleźć nawet w cenie ok. 1500 złotych! Jak zaplanować podróż, by znaleźć najtańsze loty do USA? Jedną z podstawowych kwestii, jest termin wyjazdu. Na tanie bilety “last minute” i to w najpopularniejszym okresie, nie ma co liczyć! Trzeba zarezerwować bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż 14 tygodni przed lotem, można kupić bilet do USA, około 10% taniej.

Najdrożej jest w wakacje, gdyż wtedy najwięcej osób decyduje się na wyjazdy urlopowe. Najtaniej będzie zimą. Do Chicago, najtaniej polecisz w listopadzie i w lutym. Natomiast podróż do Miami, najtańsza będzie we wrześniu, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że jesienią na Florydzie, jest sezon na …huragany! I wystąpią one z niemal 99% pewnością! Dlatego, bezpieczniej udać się tam wiosną, w kwietniu i maju…

Ile kosztuje lot do Nowego Jorku?

Ceny bezpośrednich lotów do USA, w klasie ekonomicznej, na trasie Warszawa – Nowy Jork, zaczynają się od 3000 złotych. Takie połączenie, oferują tylko linie lotnicze LOT i duże znaczenie ma termin podróży. Jest to bardzo lubiana i często wybierana przez podróżnych opcja, ponieważ lot bezpośredni trwa zaledwie 9 godzin. Inne linie, oferują przeloty już tylko z przesiadkami. Ceny wahają się od 2500 zł do ok. 2900 zł, a podróż trwa ponad 11 godzin.

WARSZAWA – NOWY JORK

LOT →  bezpośredni → ok. 3000 zł

SAS →  z przesiadką → ok. 2900 zł

Turkish Airlines →  z przesiadką → ok. 2600 zł

Najtańsze loty do Nowego Jorku, upolujesz jeśli weźmiesz urlop w styczniu. Wtedy, ceny biletów wynoszą ok. 1974 zł, czyli 21% mniej niż w sezonie. Ale w Nowym Jorku, tak samo jak w Polsce, w styczniu panuje mroźna zima i jest to okres, kiedy występują tam śnieżyce, potrafiące w ciągu doby, zasypać samochody po dach…

Ile kosztuje lot do San Francisco?

Wybierając się do San Francisco, musimy przygotować się na większe koszty,  przesiadki i dłuższy czas lotu. Za najtańsze bilety w obie strony, zapłacimy ok. 3350 zł, a lot trwa bardzo długo – ponad 15 godzin.

Ponadto, musimy się przygotować na przesiadkę. Są też opcje znacznie droższe, gdyż niektóre linie lotnicze, zabiorą nas w podróż, za prawie 4000 zł. Również z przesiadką. A LOT-em, z Warszawy do San Francisco, niestety nie polecimy wcale.

WARSZAWA – SAN FRANCISCO

KLM →  z przesiadką → ok. 3338 zł

Air France →  z przesiadką → ok. 3352 zł

Lufhansa →  z przesiadką → ok. 3913 zł

SWISS →  z przesiadką → ok. 3964 zł

Najtańsze bilety do San Francisco, są w lutym. Kosztują ok. 2611 zł. Nie zastanawiaj się, jeśli je znajdziesz! W San Francisco nie nastawiaj się na upały, bo to miasto, jest wystawione na działanie zimnego Prądu Kalifornijskiego. Tu prawie nigdy nie ma upałów. Zarówno latem, jak i zimą, temperatury wynoszą od kilkunastu do dwudziestu kilku stopni.

Ile kosztuje lot do Los Angeles?

Wybierając się do Los Angeles, mamy do wyboru 5 opcji u 4 przewoźników. LOT proponuje nam połączenie bezpośrednie w cenie ok. 4100 zł, w obie strony i lot z przesiadką, za ok. 5000 zł. Inni przewoźnicy, oferują znacznie tańsze bilety. Za podróż z przesiadkami, możemy zapłacić u nich, od 3000 zł do 3500 zł.

WARSZAWA – LOS ANGELES

LOT →  bezpośredni → ok. 4119 zł

LOT →  z przesiadką → ok. 5000 zł

KLM →  z przesiadką → ok. 3172 zł

Finnair →  z przesiadką → ok. 3500 zł

Air France →  z przesiadką → ok. 3186 zł

Do Los Angeles, najtańsze bilety znajdziesz w styczniu. Będzie to koszt ok. 2450 zł. Nie przejmuj się, zimą też jest tam ciepło i słonecznie.

Temperatury wynoszą ok. 20°C, nie będzie więc, ani zimno, ani upalnie. Jeśli jednak lubisz upały, ale chcesz ominąć najdroższy sezon, wybierz podróż we wrześniu lub październiku.