Ile płynie statek z Europy do USA?

USA to piękny kraj, a na pewno jeden z najpiękniejszych na świecie. Oferuje nam wiele atrakcji i wiele najpiękniejszych miejsc na planecie. Wycieczka do Stanów Zjednoczonych to Twoje największe marzenie? Nie rezygnuj z niego! Masz duże szanse na jego spełnienie! Planując podróż do USA, pojawia się zwykle pytanie – Ile kosztuje lot do Ameryki? Czy bilety lotnicze są tanie?

Samolot jest najpopularniejszym środkiem transportu, zwłaszcza gdy wybieramy się w długą, wielogodzinną podróż. Jednak możemy wybrać się także inną, morską drogą, aby cała wyprawa była fantastyczną przygodą! Ile trwa rejs z Europy do USA? Jak długo trwa podróż statkiem do USA z Polski?

Prom do USA – Czy odbywają się rejsy pasażerskie do USA?

Przeprawy przez Atlantyk to najstarsze rejsy w historii. Niegdyś były one jedynym sposobem, by z Ameryki dostać się do Europy. Już w latach 30. kursował niezatapialny “Batory”, który przez 33 lata umożliwiał rejs wycieczkowy. Podróż była długa, co sprawiało czasem niedogodności, ale nikt nie marudził, bo nie było przecież innych możliwości. Dziś podróż do Stanów odbywa się zwykle samolotem. Drogą powietrzną przemieszczamy się szybko w tę i z powrotem. Lot trwa średnio kilka lub też kilkanaście godzin, w zależności od przesiadek i miejsc docelowych. Jest to oczywiście duża wygoda i ogromne ułatwienie, ale jest jeszcze druga opcja, o której nikt nie pamięta i wiele osób nie wie…

Rejs statkiem do USA to świetny pomysł na podróż i fantastyczną przygodę! Niekoniecznie wtedy, gdy sprawa jest pilna i czekać nie może, ale podczas wakacji albo dłuższego urlopu warto się zdobyć na trochę polotu. Rejsy transatlantyckie z Europy do Stanów Zjednoczonych to znakomity sposób na relaks i wypoczynek. Na pokładzie komfortowego statku z widokiem na wodę i bezkres oceanu, można zapomnieć o świecie i rozkoszować się tym, co nowy dzień przyniesie. Cudowny poranek w luksusowej kabinie, doskonała kuchnia i jedzenie znakomite. Wspaniałe koncerty, widowiska w teatrze, świetne imprezy i gale kapitańskie. Niepowtarzalny klimat, cudowna atmosfera, a do tego szum fal, słońce i błękit nieba. To wciąż tylko nieliczne atrakcje… Czy masz jeszcze pomysł na lepsze wakacje?

Ile płynie statek z Europy do USA?

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i świetnie się bawić bez względu na pogodę? Rejs przez ocean luksusowym statkiem to jeden z najlepszych pomysłów na wakacje! Ile trwa podróż statkiem do USA? W zależności od trasy może trwać od 8 dni nawet do miesiąca.

Najpopularniejsze rejsy do Stanów Zjednoczonych organizują m.in. linie Oceania Cruises, lecz warto też zwrócić szczególną uwagę na Cunard Line, które oferują podróż legendarnym statkiem “Queen Mary”. Podczas rejsu może nam towarzyszyć nawet czworonożny przyjaciel. Futrzak będzie pod opieką wykwalifikowanego opiekuna, który zadba o to, by zwierzak był najedzony, czysty i zadowolony.

Do najpopularniejszych portów, z których wyruszają rejsy przez Atlantyk do Stanów Zjednoczonych, należą: Southampton, Hamburg, Nowy Jork, Miami i Dover. Sezon wycieczkowy trwa od kwietnia do października. Większość rejsów na zachód odbywa się jesienią, kiedy część statków kończy sezon wycieczkowy w Europie i przenosi się na trasy karaibskie. Jednak rejsy statkiem do USA z Southampton oraz z Hamburga odbywają się przez cały rok, regularnie.

Do wyboru mamy m.in. trasy:

  • Southampton → Nowy Jork
  • Southampton → Hawr → Nowy Jork
  • Southampton → Vigo → Miami
  • Southampton → Orkady → Reykjavik → Halifax → Nowy Jork
  • Southampton → Madera → Teneryfa → Kings Wharf → Miami
  • Southampton → Cherbourg → Lizbona → São Miguel → Miami
  • Hamburg → Southampton → Nowy Jork
  • i wiele innych…

Jak długo trwa transport statkiem samochodu z USA?

Drogą morską odbywa się również transport towarów i samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Jak długo płynie prom z USA do Europy? Ile trwa transport statkiem samochodu z USA do Polski? Ile dni musi minąć od zakupu auta do jego odebrania? To chyba najczęściej zadawane pytania. Zwłaszcza przed zakupem i importem auta.

Transport morski samochodu z USA do Polski trwa średnio 25-45 dni, w zależności od portu i odległości. Jeżeli zakupimy auto w pobliżu portu w Savannah, Miami czy Nowego Jorku, to w ciągu miesiąca powinno ono dotrzeć pod nasz dom w Europie. Statki mają bowiem najbliżej właśnie z Florydy i Nowego Jorku, więc auto może do nas trafić jeszcze w tym samym miesiącu.

W przypadku wysyłki z portu w Los Angeles albo Seattle, statek może przebywać nawet 45 dni na wodzie. Następnie przybije do brzegu w niemieckim porcie, gdzie samochód zostanie odprawiony i znów znajdzie się transporcie… Jest zatem oczywiste i całkowicie zrozumiałe, że kolejne 7-14 dni to w tym przypadku murowane. Wszystko zatem zależy od odległości, jaka jest między Europą a danym portem. Zazwyczaj jednak w ciągu ok. 5-8 tygodni auto dotrze z USA do Polski promem, transportem morskim.

Koszt transportu i rejsu statkiem do USA

Po zakupie wymarzonego samochodu, musimy jeszcze przetransportować go do najbliższego portu. Tam zostanie załadowany na statek i drogą morską przewieziony do Europy. Ile kosztuje sprowadzenie auta z USA do Polski? Oprócz kosztów samego transportu musimy jeszcze pokryć cło ok. 10%, akcyzę 3,1% -18,7% wartości samochodu i podatek VAT, czyli 19% w przypadku auta standardowego i 8% przy zakupie zabytkowego. Łączny koszt transportu pojazdu z USA do Europy wyniesie nas ok. $1,150 – $2,250.

Rejs luksusowym statkiem wycieczkowym przez Ocean Atlantycki do Miami lub Nowego Jorku kosztuje więcej, ale piękne wspomnienia i niezapomniane przeżycia są przecież bezcenne! Ceny rejsów z Europy do Stanów Zjednoczonych wahają się od 800 do 5,719 EUR za osobę (w tym m.in. pełne wyżywienie i opłaty portowe). Średni koszt 8-dniowej podróży z Southampton do Nowego Jorku to ok. 1,200-1,400 EUR za osobę. Warto jednak rozważyć też dłuższe trasy i rejsy wycieczkowe. Niektóre z nich obejmują bowiem m.in. Teneryfę, Azory, Maderę, Portoryko czy Gwadelupę.