Co to jest ESTA?

Informacje o ESTA

ESTA (Elektroniczny System Autoryzacji Podróży) to automatyczny system, który sprawdza uprawnienia podróżnych do podróżowanie do Stanów Zjednoczonych. Wyłącznie obywatele państw biorących udział w Programie Ruchu Bezwizowego mogą aplikować za pomocą tego systemu.

Wszyscy podróżni z krajów biorących udział w Programie Ruchu Bezwizowego musza posiadać autoryzację ESTA, żeby wejść na pokład samolotu, który leci do portów lotniczych w USA. Dotyczy to osób, które nie posiadają regularnej wizy.

System ESTA umożliwia aplikowanie przez Internet oraz otrzymanie stosownego potwierdzenia mailowego. To system, który został wprowadzony przez rząd amerykański i obsługiwany jest przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jego zadaniem jest sprawdzenie pasażerów przed autoryzowaniem ich wjazdu na teren USA.

Żeby aplikować przez system ESTA muszą zostać spełnione wszystkie poniższe warunki:
  • Jesteś obywatelem kraju, który bierze udział w Programie Ruchu Bezwizowego;
  • Planowany pobyt nie przekracza 90 dni;
  • Posiadasz ważny paszport;
  • Korzystasz z linii lotniczych lub armatora , które są autoryzowane i akceptowane przez rząd amerykański. Dodatkowo musisz posiadać bilet powrotny lub bilet na dalszą podróż do kraju, który nie przylega  do terytorium USA. Wyjątkiem jest  bycie obywatelem kraju przylegającego do terytorium Stanów Zjednoczonych.

Program ESTA wszedł w życie w dniu 12 stycznia 2009, jego głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na terytorium USA. Podróżni, którzy przylatują na teren USA za pomocą Programu Ruchu Bezwizowego muszą posiadać elektroniczną autoryzację ich podróży do USA.

Wszyscy podróżni muszą posiadać ważny, możliwy do zeskanowania paszport, który należy mieć przy sobie w trakcie całej podróży do USA.

Aplikowanie o ESTA odbywa się wyłącznie poprzez Internet. Za poprawne funkcjonowanie systemu odpowiada amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Estavisa.pl jest prywatną stroną i nie jest wspierana przez żadną organizację rządową. Pomagamy podróżnym uzyskać komplet dokumentów potrzebnych do wjazdu na teren USA. Nasze usługi wiążą się z kosztem 84$, który zawiera już opłatę dla amerykańskiego rządu w wysokości 14$.

Możesz zdecydować się na skorzystanie z naszych usług lub odwiedzić stronę Departamentu Stanu oraz Bezpieczeństwa Wewnętrznego i ubiegać się o zezwolenie na podróż do USA za mniejszą opłatą. Więcej informacji można znaleźć na stronie – CBP.GOV.

Zaakceptowane wnioski ESTA są ważne przez okres dwóch lat lub do czasu wygaśnięcia paszportu. Więcej informacji o podróży do USA z pomocą Esta Visa, znajdziecie na naszym blogu.

Kto może skorzystać z systemu ESTA?

Podróżujący do USA będący obywatelami Programu Ruchu Bezwizowego mogą korzystać z systemu ESTA. Powodem podróży może być turystyka oraz biznes, lecz długość pobytu nie może przekraczać 90 dni.