Wniosek ESTA – jak go wypełnić? Krok po kroku

Długo na to czekaliśmy i w końcu – stało się! W listopadzie 2019 roku, Polska dołączyła do Visa Waiver Program, czyli Programu Ruchu Bezwizowego. Możemy teraz podróżować do USA, bez konieczności posiadania wizy.

Pobyt w celach turystycznych i biznesowych, nie dłuższy niż 90 dni, wymaga jedynie wypełnienia prostego wniosku elektronicznego i autoryzacji w systemie ESTA. Do przekroczenia granicy wymagana jest tylko wiza ESTA, paszport biometryczny oraz bilet powrotny.

Wniosek w celu uzyskania ESTA wypełnisz i złożysz TUTAJ

Wniosek ESTA – rejestracja krok po kroku

 

 • Wypełnij dokument aplikacyjny ESTA
 • Zweryfikuj swoje dane personalne i wyślij wniosek
 • Opłać usługę
 • A swój dokument ESTA, otrzymasz błyskawicznie!

Wniosek ESTA, umożliwiający wjazd do USA, jest bardzo prosty do wypełnienia i każdy, bez problemu, sobie z nim poradzi. Należy tylko pamiętać, aby wprowadzane informacje, były zgodne z prawdą, a dane były takie same jak te, które znajdują się w paszporcie. Nie powinno się też używać polskich znaków, jeśli nie znajdują się one w naszym imieniu i nazwisku. A w razie wszelkich wątpliwości, wystarczy najechać kursorem na znak zapytania (?) przy danym pytaniu, a pojawi się chmurka z podpowiedzią.

1. DANE OSOBOWE
Pierwszym krokiem jest wprowadzenie swoich danych osobowych. W formularzu należy zawrzeć: imię i nazwisko, datę urodzenia, informacje o obywatelstwie, a także imiona oraz nazwiska rodziców.

 1. INFORMACJE DOTYCZĄCE PASZPORTU I DANE KONTAKTOWE
  Kolejne informacje, dotyczą danych z paszportu: numer paszportu, data jego wydania, data ważności, informacje o obywatelstwie i dane kontaktowe, takie jak: numer telefonu, adres e-mail oraz adres domowy.

 1. NUMER ALARMOWY
  Po uzupełnieniu tych pól, w kolejnej części formularza, musimy podać kontakt alarmowy, czyli numer telefonu osoby, która zostanie poinformowana w razie nagłego wypadku. Może to być, zarówno członek rodziny, jak i przyjaciel lub partner biznesowy. Jeśli nie masz kontaktu alarmowego, wpisz NIEZNANY.
 

 1. INFORMACJE O PODRÓŻY
  Jeżeli Stany Zjednoczone, nie są jedynie miejscem przesiadki, podczas dalszej podróży do innego kraju, rozwinie się kolejna część, gdzie musisz umieścić kontakt do osoby, u której zatrzymasz się po wylądowaniu w USA. Jeśli nie masz w Stanach krewnych, ani przyjaciół, możesz podać dane hotelu. A jeśli Twoje plany nie są jeszcze tak sprecyzowane, możesz po prostu wpisać NIEZNANY. Co więcej, pole “Adres linia 1” to miejsce na numer domu i nazwę ulicy, natomiast “Adres linia 2” to piętro, budynek itp. Nie wpisuj tam stanu ani miasta. A w razie wątpliwości, skorzystaj z podpowiedzi, ukrytej pod ikonką znaku zapytania.

 1. SOCIAL MEDIA
  To opcjonalne, nieobowiązkowe miejsce, gdzie możesz umieścić Twój profil na portalu społecznościowym. Po kliknięciu na strzałkę, rozwinie się lista portali, które możesz wybrać.
 

 1. INFORMACJE O ZATRUDNIENIU
  Następnym krokiem będzie wprowadzenie informacji o Twoim pracodawcy. Pola rozwiną się automatycznie, kiedy zaznaczysz potwierdzenie zatrudnienia. Musisz tam podać: nazwę firmy, adres siedziby oraz swoje stanowisko pracy.
 

 1. STAN ZDROWIA I KWESTIE BEZPIECZEŃSTWA
  Kolejna część to pytanie o członkostwo w Global Entry Program. Jeśli zaznaczysz twierdząco, formularz poprosi o Twój numer ID. Dalej będzie kilka pytań na temat stanu Twojego zdrowia i chorób zakaźnych oraz część dotycząca kwestii bezpieczeństwa, czyli pytania o Twoją przeszłość (i przyszłość 😉 kryminalną.
 

 

8.AKCEPTACJA REGULAMINU I OPŁATA
Po uzupełnieniu ostatniego punktu we wniosku ESTA, przyjdzie czas na sprawdzenie wprowadzonych danych i akceptacja regulaminu bezpieczeństwa. Finalizacją rejestracji w systemie ESTA, będzie uiszczenie opłaty. Strona wygeneruje się po kliknięciu pola zatwierdzającego.