Jak wziąć ślub w Las Vegas?

Ślub w Las Vegas

Oczywiście, nie można zapominać, że Las Vegas to też stolica ślubów. Kaplic jest około 50 i aż 80% biznesu ślubnego w USA, należy do Las Vegas! Niestety, rozwodowego też… Niesamowita, imprezowa atmosfera tego miasta, udziela się ludziom i skłania do szalonych posunięć! Każdego dnia, zawiera się tu ponad 300 związków małżeńskich.

W Las Vegas, procedura ślubów i rozwodów, jest bardzo uproszczona. Wystarczy kilka formalności w urzędzie, by wziąć szybki ślub. Po wypełnieniu formularza i złożeniu go z opłatą w wysokości ok. $60 i zdjęciem, w biurze miejskim, już kilka minut później można otrzymać licencję! Biuro, wydające licencje, działa każdego dnia, od godziny 8:00 do 24:00. Licencja jest ważna przez rok, a ślub ma moc prawną i małżeństwo jest w pełni legalne, uznawane na całym świecie.

Najprostszym sposobem na dostanie się do USA jest wiza ESTA, która pozwala zostać na terenie USA przez 90 dni w celach turystycznych. Co pozwoli również na zaślubiny na terenie Las Vegas oraz niezapomniany miesiąc miodowy (albo dwa) na terenie Stanów Zjednoczonych.

Nie musi być nudno i klasycznie, gdyż do wyboru jest wiele opcji. Podstawowy pakiet – bez kwiatów, zdjęć i rodziny. Tylko wy, udzielający ślubu i pracownik placówki, w roli świadka. Ślub udzielany przez Elvisa Presley’a, ślub na tarasie widokowym Stratosphere, lub ślub Fast Line Wedding, czyli Drive Thru, bez wysiadania z auta… Ceremonie w stylu hawajskim, baśniowym, gotyckim, a także z motywem przewodnim Star Trek… Możliwości, jak wyobraźnia nie mają ograniczeń! To tu Britney Spears zawarła swoje słynne, 55 godzinne małżeństwo.

Wymagania wobec przyszłych małżonków:

  • trzeba mieć ukończone 18 lat
  • zgłosić się do Las Vegas Marriage License Bureau ( 201 E. Clark Avenue) i przedstawić dokument ze zdjęciem.
  • wziąć ślub w jednej z kapliczek Vegas, w ciągu roku od otrzymania licencji
  • odebrać certyfikat w Clark County.
  • Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!

Ile kosztuje ślub w Vegas?

Zazwyczaj koszt ślubu w Vegas to koszt około 250-300 dolarów za ceremonię zaślubin. Cena ślubu jest uzależniona od tego, czy życzymy sobie zwyczajnego czy niezwykłego ślubu w klimacie pirackim lub egipskich bogów. Dodatkowe koszty związane ze ślubem mogą dotyczyć opłacenia księdza, pastora czy szofera. W cenie ślubu jest również sesja zdjęciowa wykonywana przez lokalnego fotografa. Oprócz tego możliwe są dodatkowe usługi, za które musimy zapłacić, takie jak profesjonalny film czy wypożyczenie sukni ślubnej.

Czy jest ważny również w Polsce?

Ślub zawarty w Las Vegas jest ważny na terenie Polski. Po ceremonii otrzymamy specjalny, pamiątkowy certyfikat zaślubin. W celach administracyjnych musimy zamówić odpis aktu ślubu na stronie Urzędu Hrabstwa Clark. Za przesłanie go do Polski zapłacimy łącznie 15 dolarów. Certyfikat będzie ważny po uprzednim przetłumaczeniu i dostarczeniu do Urzędu Stanu Cywilnego.