Los Angeles – co warto zobaczyć? Najciekawsze miejsca

Za górami, za lasami… Nie, to już przeżytek! Za oceanem w słonecznej Kalifornii leży miasto, o którym śnią miliony ludzi na całym świecie! Stoją tam wille największych gwiazd światowego kina i każdy chciałby znaleźć się tam choćby na jeden dzień.

Każdy chciałby poczuć ten wyjątkowy klimat, poleżeć na piaszczystej plaży, pospacerować pod palmami… Czy już wiesz, gdzie warto zaplanować kolejne wakacje?

Dokonaj rejestracji w systemie ESTA, uzyskaj autoryzację i ruszaj w podróż swojego życia do skąpanego w słońcu Miasta Aniołów! Co warto zobaczyć w Los Angeles?

Niekończące się plaże w Venice Beach

Piaszczyste plaże to pierwsze miejsce, które kojarzy się z Los Angeles, prawda? Zwłaszcza słynna plaża Venice Beach. Venice to tętniąca życiem klimatyczna dzielnica ciesząca się wyjątkową, swobodną atmosferą.

Słynny deptak Ocean Front Walk zawsze pełen jest rowerzystów, turystów i biegaczy. To miejsce tętni życiem. Muzyka pobrzmiewa z każdej strony!

Można tam podziwiać występy ulicznych artystów, barwne murale i sięgające nieba palmy. Wmieszaj się w tłum spacerujących ludzi, wyleguj się na plaży i słuchając szumu fal… podziwiaj niecodzienne wyczyny surferów!

Plaża Venice Beach to naprawdę niezwykłe miejsce, w którym mieszają się wszystkie języki, kultury i religie! Koniecznie zobacz fenomenalny zachód słońca! Tego widoku nie da się opisać! To trzeba przeżyć.

Hollywood Walk of Fame — Aleja Gwiazd

Gdzie w Los Angeles spacerują najliczniejsze tłumy turystów? Oczywiście po Hollywood Walk of Fame, czyli Hollywoodzkiej Alei Gwiazd!

To właśnie tam można podziwiać znane na całym świecie wtopione w chodnik mosiężne tabliczki z odciskami dłoni największych osobistości świata show-biznesu. Aleja Gwiazd ciągnie się przez 2 km, znajduje się na niej ponad 2600 odznaczeń, a każdego roku przybywa około 20 nowych tabliczek.

Każda nagrodzona osoba ma bowiem 5 lat na to, aby dokonać ceremonii wmurowania swojej gwiazdy za jedyne $25.000! Co ciekawe – swoje odznaczenia ma również kilkoro bohaterów z kreskówek Disneya! No cóż, to również są światowej sławy gwiazdy wielkiego ekranu!

Downtown Los Angeles

Co w Stanach Zjednoczonych zawsze robi największe wrażenie? Sięgające nieba wieżowce, szklane drapacze chmur i inne perełki współczesnej architektury. Również w Los Angeles trzeba spędzić dzień w głośnym, zakorkowanym, biznesowym centrum miasta. 

W centrum Los Angeles znajdziesz wiele instytucji artystycznych i sportowych, siedzib międzynarodowych korporacji, galerii sztuki i unikatowych sklepów.

Przede wszystkim warto jednak zobaczyć słynną Walt Disney Concert Hall, Petersen Automotive Museum, a następnie usiąść w przyjemnej kawiarence i popijając gorącą aromatyczną kawę poobserwować przez chwilę miejski zgiełk.

Beverly Hills — czyli dzielnica gwiazd!

Beverly Hills to jedna z najbogatszych i najbardziej luksusowych dzielnic nie tylko w Los Angeles, ale całych Stanach Zjednoczonych – musisz ją zobaczyć!

Tam wszystko jest idealne! Idealnie prosty asfalt, idealnie przycięte trawniki, ekskluzywne samochody, luksusowe wille z basenami i wydawać by się mogło – idealne życie… Bogactwo i luksus w czystej postaci!

W Beverly Hills znajduje się również Rodeo Drive, czyli najdroższa ulica w USA. Spacerując tu, zapomnisz na chwilę o zwykłym świecie, poczujesz się jak gwiazda a być może nawet i spotkasz swojego idola?

Bardzo często można tam spotkać celebrytów, którzy zaopatrują swoje garderoby w ekskluzywne stroje od światowej sławy projektantów, takich jak Louis Vuitton, Gucci, Chanel czy Versace, gdzie zwykła, papierowa torba na zakupy kosztuje kilka tysięcy dolarów. Nie każdy butik można też obejrzeć od środka, gdyż samo wejście do niektórych sklepów wymaga wpłacenia $1500 depozytu…

Universal Studios w Los Angeles

Na północnych przedmieściach Los Angeles znajduje się słynne Universal Studios, w którym możesz zobaczyć miejsca, które znasz z hollywoodzkich produkcji filmowych. To najpopularniejszy i najlepszy park rozrywki, jaki możesz znaleźć w Mieście Aniołów. Połączenie studia filmowego z parkami rozrywki gdzie można spędzić miło czas. Niestety natkniesz się tam ogromne kolejki, a obejrzenie 2-3 najsłynniejszych atrakcji, może Ci zająć nawet 4 godziny. Przygotuj się więc, że nie sposób zwiedzić wszystkiego w ciągu jednego dnia. Najlepsze atrakcje, które koniecznie powinieneś zobaczyć to:

 • Harry Potter and the Forbidden Journey (symulator 3D/4D)
 • Harry Potter and Flight of the Hippogriff (Roller Coaster)
 • King Kong (symulator 3D/4D)
 • Transformers (symulator 3D/4D)
 • Studio Tour (przejazd /zwiedzanie planów filmowych)
 • Fast & Furious Supercharged (symulator 3D/4D)
 • Revenge of the Mummy (symulator 3D/4D)
 • Water World – (przedstawienie)
 • Kung Fu Panda (symulator 3D/4D)
 • Walking Dead Attraction (10-minutowy spacer po krainie zombie)
 • Jurassic Park (rejs łódką z elementami grozy).