Wymiana do USA – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Stany Zjednoczone to jeden z najpiękniejszych krajów na świecie. Chyba żaden inny kraj nie ma do zaoferowania tylu różnorodnych atrakcji. Wielu Polaków marzy o podróży do USA i wielu z nas ma możliwość wyjazdu. Niemal każdy z nas może zwiedzać nowoczesne amerykańskie metropolie, wspaniałe piaszczyste plaże, krystalicznie czyste jeziora i zapierające dech w piersiach kaniony. Skoro wiesz już, dlaczego warto wybrać program wymiany studenckiej do USA, poznaj wszystkie korzyści takiego rozwiązania i dowiedz się, jakie warunki należy spełnić.

Co daje wymiana studencka do USA?

Dlaczego powinieneś wybrać program wymiany studenckiej do USA? Odpowiedź jest bardzo prosta! Młodość rządzi się swoimi prawami – Jest to czas na inwestowanie w siebie, swoje wykształcenie i swoją przyszłość zawodową. Jest to również czas na szaleństwa, dalekie podróże i wyjątkowe przygody. A Ameryka to kraina, w której spełniają się sny i marzenia! Wymiana do USA to niesamowita przygoda i zupełnie nowy, ekscytujący etap w Twoim życiu.

Wymiany uczniowskie do USA to niepowtarzalna szansa na wykorzystanie zdobytej wiedzy i sprawdzenie swoich umiejętności. Jest to również szansa na poznanie nowych ludzi o różnych poglądach, opiniach i wierzeniach kulturowych. Wybierz odpowiedni program, który zaoferuje Ci wiele zajęć dodatkowych, wycieczek i atrakcji, w których trakcie bliżej poznasz Amerykę i codzienne życie Amerykanów. Spędzisz niezapomniane chwile w otoczeniu innej kultury, zwyczajów i podejścia do życia.

Ameryka to bardzo różnorodny kraj, gdzie poznasz ludzi z każdego zakątka świata, nawiążesz nowe przyjaźnie i znajomości na lata. Dłuższy pobyt w USA to niestety rozłąka z rodziną, ale i możliwość rozwoju na wielu nieznanych dotychczas obszarach. Nabierzesz odwagi i pewności siebie, łatwiej odnajdziesz się w wielkim świecie. Możesz szlifować język angielski, cieszyć się młodością i niezależnością! Jakie jeszcze korzyści daje wymiana do USA?

Jakie korzyści daje wymiana do USA?

Jeśli marzysz o podróży do Stanów Zjednoczonych i chciałbyś opanować język angielski na perfekcyjnym poziomie, to wymiana USA jest propozycją dla Ciebie! Niezależnie od tego, czy zamierzasz doskonalić umiejętności językowe, czy rozpocząć przygodę z językiem angielskim – nie mogłeś trafić lepiej! Roczny program wymiany do USA to wyjątkowa okazja, by zdobyć nowe umiejętności. Przecież nie od dziś wiadomo, że nie ma lepszego sposobu na opanowanie obcego języka niż pobyt w kraju, gdzie na co dzień się go używa. Najszybciej uczymy się języka obcego poprzez praktykę!

Jeśli poważnie myślisz o swojej przyszłości, wykształceniu i drodze zawodowej, już w liceum wyjedź na wymianę do USA i ucz się języka w nowym, niepowtarzalnym otoczeniu. Oferty obejmują możliwość uczestnictwa w wymianie USA już na poziomie liceum. W trakcie długoterminowej wymiany będziesz otoczony językiem angielskim przez 24 godziny na dobę, otrzymasz możliwość interakcji z native speakerami. W takich warunkach słownictwo będziesz chłonąć szybko i zupełnie naturalnie. Bez względu na to, gdzie i na jak długo zatrzymasz się w Ameryce, wykonasz stumilowy postęp w posługiwaniu się obcym językiem. Nie sądzisz, że gra jest warta świeczki?! W takim razie nie ma na co czekać! Jak dostać się na wymianę do USA?

Jak dostać się na wymianę do USA?

Międzynarodowe wymiany uczniowskie polegają na podjęciu nauki na zagranicznych uczelniach i uniwersytetach. Jak dostać się na wymianę do USA? Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak się wydaje. Istnieje bowiem wiele organizacji i programów umożliwiających polskim studentom wyjazd do USA. Zastanawiasz się, co musisz zrobić, żeby spełnić kryteria? Cóż, okazuje się, że niewiele. Na wymianę do USA może pojechać w zasadzie każdy! Niektóre organizacje nie stawiają praktycznie żadnych limitów, ograniczeń czy wymagań. Skontaktuj się z wybraną organizacją i poproś o indywidualne wytyczne i wymagania. Każdy organizator może ustanowić własne zasady.

Wymiana USA w liceum – jak wygląda?

Jak wygląda międzynarodowa wymiana USA w liceum? Niemal dokładnie tak, jak w amerykańskich filmach młodzieżowych. Wymiana USA w liceum polega na podjęciu nauki w amerykańskim liceum, gdzie na własne oczy przekonasz się, jak bardzo polska szkoła różni się od słynnego amerykańskiego High School. Podczas wymiany uczniowskiej do USA masz szansę wziąć udział w ekscytujących lekcjach aktorstwa, śpiewu lub fotografii, wstąpić do szkolnej drużyny cheerleaderek lub drużyny baseballowej. Zamieszkasz z jedną ze specjalnie wyselekcjonowanych amerykańskich rodzin i dowiesz się, jak wygląda życie przeciętnego amerykańskiego nastolatka. Szczegółowe informacje na temat programów wymiany uczniowskiej do USA znajdziesz w katalogu wybranej organizacji.

Wymiana studencka w USA – jak wygląda?

Zastanawiasz się, jak wygląda studenckie życie młodego Amerykanina? Chciałbyś dołączyć do bractwa z prawdziwego zdarzenia? Chcesz poczuć się częścią społeczności Alpha Omega Phi lub Sigma Pi? Masz szansę, dzięki wymianie studenckiej w USA! Wymiana studencka w USA i studia na jednym z amerykańskich uniwersytetów to mnóstwo nauki i atrakcji niezależnego studenckiego życia. Decydując się na wymianę USA, stajesz się częścią wyjątkowej społeczności, w której studenci zachęcani są do zadawania wielu pytań i poszukiwania nieszablonowych odpowiedzi.

Bogata oferta zajęć dodatkowych znacznie poszerzy Twoje horyzonty i nauczy Cię praktycznego krytycznego myślenia. Roczne programy wymiany studenckiej do USA to obcowanie z ludźmi z całego świata, spersonalizowane podejście do każdego studenta i luźna, przyjacielska atmosfera, która jest podstawą amerykańskiego szkolnictwa. Jedno jest pewne – Udział w wymianie może całkowicie odmienić Twoje życie.

Wymiana uczniowska do USA – jak wygląda?

Bez względu na to, jaki jest powód Twojego wyjazdu do USA, wymiana uczniowska to inwestycja w siebie i swoją przyszłość. Nauka w Stanach to dużych krok w kierunku osiągnięcia pełnej samodzielności i doskonała okazja do nawiązania wielu międzynarodowych kontaktów. Uczniowie biorą bowiem udział w wielu spotkaniach i eventach poza murami szkoły i mają okazję poznać ludzi z całego świata!

Wymiany uczniowskie do USA oferują również szeroki wybór miejscowości. Możemy wybrać naukę w Nowym Jorku, słonecznym Los Angeles, a nawet na Hawajach… bo nauka i pobyt w Ameryce może być naprawdę niezapomnianym przeżyciem. W wolnym czasie będziemy odkrywać niezwykłe miejsca i atrakcje, które sprawią, że zakochamy się w USA! Program wymiany to niesamowita przygoda – Ruszaj na podbój Ameryki! Spełniaj swój american dream!

Ile kosztuje wymiana do USA?

Wymiana do USA to wielka szansa i mnóstwo możliwości. Nic dziwnego, że wyjazd jest marzeniem wielu młodych osób. Jest wiele firm, które oferują roczny, semestralny lub dwuletni wyjazd do szkoły do USA, kluczową sprawą jest jednak cena. Cena, która może okazać się barierą nie do przeskoczenia. Ile kosztuje wymiana do USA?

Cena wymiany do USA sprawia, że dla wielu młodych osób wydaje się to nieosiągalne i niemożliwe do spełnienia… lecz mimo wszystko warto spróbować i zawalczyć o marzenia! Dobrym wyjściem z sytuacji może być walka o stypendium. Stypendium nie zapewnia co prawda wyjazdu całkowicie za darmo, ale znacznie taniej. Cena najtańszej wymiany do USA na roczne stypendium, naukę w szkole publicznej z zakwaterowaniem u amerykańskiej rodziny, oscyluje w okolicach $7500-$9000. Wyjazd na pół roku kosztuje mniej – około $6000. Dla porównania ceny innych programów sięgają nawet $50000! Tańszą alternatywą będzie oczywiście wymiana do innego kraju, lokalizacja ma bowiem znaczący wpływ na cenę, ale… wymiana uczniowska do USA jest przecież jedyna w swoim rodzaju…