Zachodnie wybrzeże USA – co warto zobaczyć?

Na zachodnim wybrzeżu USA na pewno warto zobaczyć Wielki Kanion Kolorado, Las Vegas czy Hollywood. Atrakcji jest tam tak dużo, że można przepaść bez wieści na długi czas. Jeśli marzy Wam się taka wycieczka, najlepiej będzie przeznaczyć na nią, co najmniej 2 tygodnie! Aby sprawnie zwiedzić najciekawsze miejsca na zachodnim wybrzeżu USA, najlepiej zaplanujcie sobie przylot do Los Angeles i powrót z San Francisco lub odwrotnie.

Następnie przygotujcie plan podróży, uwzględniając wszystkie miejsca i atrakcje, które chcielibyście zobaczyć, wynajmijcie auto, zarezerwujcie noclegi… a najlepiej też zabukujcie bilety wstępu. Co warto zobaczyć na zachodnim wybrzeżu USA?

W celu zwiedzania zachodniego wybrzeża USA trzeba mieć odpowiednią wizę. Wiza ESTA to minimum formalności i maksimum wygody. Pozwala nam pozostać na terenie USA przez 90 dni w celach turystycznych.

Los Angeles

Miasto Aniołów doskonale znacie z wielu produkcji filmowych, ponieważ chyba każda alejka miała już okazję zabłysnąć na srebrnym ekranie! Jadąc ulicami, co chwilę znajdziecie napisy głoszące, że w tym miejscu kręcono scenę do jakiegoś znanego filmu. Na Los Angeles najlepiej poświęcić co najmniej 2 dni. Jest to bardzo duże miasto, które urzeka wieloma atrakcjami i wypełnione jest miejscami, które trzeba odwiedzić! Jeden dzień to stanowczo za mało, będziecie czuć niedosyt i nie pojedziecie dalej, a to zburzy cały Wasz plan podróży!

W Los Angeles warto udać się do słynnego parku rozrywki Universal Studio, gdzie można spotkać Shreka z rodziną, Transformersy czy małego czarodzieja – Harry’ego Pottera wraz z całą grupą przyjaciół w pelerynach z logo Hogwartu! To miejsce robi wrażenie i gwarantuje doskonałą zabawę nie tylko dla dzieci, ale i rodziców! Niestety, nawet jeśli spędzicie tam cały dzień, to nie zdążycie zobaczyć wszystkiego.

Kolejną atrakcją Miasta Aniołów będzie na pewno słynna Aleja Gwiazd – Hollywood Boulevard z mosiężnymi tablicami w kształcie gwiazd umieszczonymi w chodniku i obserwatorium, gdzie można zobaczyć słynny napis Hollywood i punkt widokowy panoramę całego miasta. Poza tym warto odwiedzić też China Town, Queen Mary, czy muzeum LACMA, w którym znajdziecie dzieła takich mistrzów jak Picasso. Co jeszcze warto zobaczyć w Los Angeles? Oczywiście piaszczystą, słoneczną plażę w Santa Monica!

Las Vegas

Las Vegas to miasto neonów, kasyn, luksusowych hoteli i szalonej zabawy do białego rana! To miasto nigdy nie śpi! Całą dobę tętni życiem, gra, świeci i wiruje w oczach! Tylko tutaj zobaczysz piramidy egipskie, wieżę Eiffla, Bramę Brandenburską i Statuę Wolności na jednej ulicy! Nieopodal przejedziesz się kolejką górską, a na chodniku miniesz się z Żółwiem Ninja, albo Elvisem Presleyem! W Las Vegas musisz też zobaczyć słynne fontanny pod Caesars Palace, obejrzeć panoramę miasta w Las Vegas Observation Wheel i zahaczyć o kasyno – jedno, drugie, trzecie i dziesiąte… dostępne dla wszystkich powyżej 21. roku życia.

Zapora Hoovera

Około 1,5 godziny drogi od Las Vegas na granicy stanu Nevada i Arizona, znajduje się słynna Zapora Hoovera, którą już tyle razy niszczono na wielkim ekranie, że chyba nikt nie jest w stanie tego zliczyć! Zaporę Hoovera znamy głównie z filmów katastroficznych. Filmowcy po stokroć uśmiercali ją w trzęsieniach ziemi, kosmici wielokrotnie wysadzali ją w powietrze, a Transformersi wybrali ją sobie na kryjówkę… Zapora Hoovera to światowy cud inżynierii, gdzie nawet prawa fizyki działają na opak – wylewana z butelki woda będzie unosiła się do góry! – Sprawdź to! Zjawisko ma oczywiście naukowe wytłumaczenie, ale musisz to zobaczyć!

Wielki Kanion Kolorado

Wielki Kanion Kolorado to istny cud natury! Najlepiej dojechać tam od strony południowej, gdyż jest to najciekawsze miejsce pod względem widoków. Można też przejść drogą wzdłuż kanionu. Na części zachodniej można natomiast podziwiać Wielki Kanion przez szklaną podłogę.

Z Las Vegas do Wielkiego Kanionu dojedziecie w około 4 godziny, a na miejscu spędzicie nawet pół dnia, gdyż te niesamowite widoki i doskonałe obrazy stworzone przez matkę naturę można podziwiać w nieskończoność! W tym miejscu, na własne oczy przekonacie się, jak malutkim i kruchym stworzeniem jest człowiek… Pamiętajcie, żeby koniecznie założyć długie spodnie, zakryte buty i kurtkę. Nad Kanionem jest zimno i wieje silny wiatr.

Park Narodowy Death Valley – Dolina Śmierci

Park Narodowy Death Valley to niezwykła kamienna pustynia z najniżej położonym punktem na dnie stawu Badwater – 86 m p.p.m. To największa depresja w Ameryce Północnej i druga na półkuli zachodniej. Dolina Śmierci ma powierzchnię liczącą 7800 km².

W przeciwieństwie do Kanionu Kolorado w Dolinie Śmierci jest bardzo gorąco! Wiosną temperatury dochodzą do 40 Celsjusza! Latem jest jeszcze gorzej… Najlepiej zjawić się tam rano, gdyż po godzinie 10 z powodu uciążliwych i szkodliwych upałów, zwiedzanie nie jest zalecane. Koniecznie zabierzcie ze sobą dużo wody, nakrycia głowy i użyjcie kremu z wysokim filtrem. Pamiętajcie też, że nie ma tam zasięgu – w końcu to Dolina Śmierci!

Calico – Ghost Town

W okolicy Barstow znajduje się miasto-widmo. Calico to miasteczko, które założone zostało na przełomie XIX i XX wieku podczas gorączki srebra w Kalifornii. W 1907 zostało całkowicie opuszczone przez swoich mieszkańców i wymarło. Czy to znaczy, że dziś odwiedzają je już tylko zbłąkane duchy? Calico to nie jest zwykłe Ghost Town! Niegdyś tętniło tam życie, a dziś przewijają się tam prawdziwe tłumy…! Ze względu na położenie przy ruchliwej autostradzie, Calico stanowi dziś dużą atrakcję turystyczną! Zwłaszcza dla dzieciaków.

Dziś Calico jest odrestaurowane. Znajdziecie tam muzeum, sklepy z pamiątkami, a nawet kawę Starbucksa i hot dogi. Zwiedzicie Saloon, a nawet wydrukujecie sobie gazetę sprzed 100 lat! Calico to cudowne miejsce, choć nie do końca wymarłe… Jeśli macie ochotę na prawdziwe miasto-widmo, gdzie w opuszczonych budynkach hula wiatr i trzaska urwaną okiennicą, wybierzcie  się do… Bodie. Tam naprawdę aż włos jeży się na głowie!