Ile trwa lot z Polski do USA?

USA kusi i fascynuje nas od dawna. Zachęca licznymi atrakcjami turystycznymi i jest wymarzonym miejscem na urlop. Jeśli zamierzasz spełnić swoje marzenie i wsiąść na pokład samolotu lecącego do Stanów, dowiedz się, jak wygląda podróż. Ile trwa lot z Polski do USA?  Co zabrać ze sobą do USA?

Ile trwa lot do USA?

Loty z Polski do USA są długie… ale dokładny czas podróży, zależy od tego, które miasto Ameryki obierzesz za cel 🙂 Podróż z Warszawy do Nowego Jorku, będzie o kilka godzin krótsza, niż lot do Miami czy Los Angeles. Drugą istotną kwestią jest rodzaj połączenia jaki wybierzesz, ponieważ długość lotu zwiększa się, w zależności od tego, ile czeka nas przesiadek.

Bezpośredni lot rejsowy z Warszawy do Nowego Jorku (JFK), trwa średnio 9 godzin. Oczywiście, może się zdarzyć, że potrwa nieco krócej, lub nieco dłużej, ale przyjmijmy, że 8 godzin, to w tamtą stronę, absolutne minimum. Do Miami z przesiadką, będziemy lecieć około 14 godzin. Do Los Angeles, ok. 15 godzin, natomiast na Hawaje, z przesiadkami, dolecimy dopiero po ponad 23 godzinach.

Loty z Polski do USA

Warszawa → Nowy Jork (JFK) → bezpośrednio → ok. 9h

Warszawa → Los Angeles → z przesiadką → ok. 16h

Warszawa → San Francisco → z przesiadką → ok. 15h

Warszawa → Miami → z przesiadką → ok. 14h

Warszawa → Honolulu → z przesiadkami → ok. 23h

Ile trwa lot z USA do Polski?

To dobre pytanie, ponieważ z Nowego Jorku do Warszawy zwykle lecimy krócej, niż z Warszawy do Nowego Jorku! Jak to możliwe? To efekt tzw. prądów strumieniowych, czyli silnych, stabilnych wiatrów, które wpływają na czas lotu i na zużycie paliwa.

Wykorzystanie takiego prądu podczas lotu z zachodu na wschód, skraca czas podróży. Dlatego ze Stanów Zjednoczonych do Europy, możemy lecieć nawet o godzinę krócej, niż w kierunku przeciwnym.

Bezpośredni lot z Polski do USA

Połączenia z przesiadkami mają wiele zalet i dużą grupę swoich zwolenników. Bilety są zwykle nieco tańsze, niż w przypadku lotów bezpośrednich i wiele osób lubi zrobić sobie przerwę w trakcie podróży. Większa grupa pasażerów, uważa jednak, że loty bezpośrednie są o wiele wygodniejsze.

Niestety, połączeń bezpośrednich z Polski do USA, póki co jest niewiele, gdyż oferują je tylko linie lotnicze LOT. Rejsy na trasie Warszawa – Nowy Jork, na lotnisko JFK, odbywają się w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

Jednak w związku ze zniesieniem obowiązku wizowego, już od przyszłego roku połączeń bezpośrednich będzie więcej. Jak informuje LOT, już niedługo polecimy z Warszawy bez przesiadki, także do Miami, Chicago, Los Angeles i San Francisco. Pierwszy rejs planowany jest 5 sierpnia 2020! Natomiast od 3 maja 2020, ruszą bezpośrednie połączenia z Krakowa do Nowego Jorku!

Co zabrać ze sobą do samolotu?

Na wielogodzinny lot samolotem, warto się odpowiednio przygotować. Linie lotnicze oferujące rejsy międzykontynentalne, dokładają wszelkich starań, by zapewnić komfort i wygodę wszystkim podróżującym. W związku z tym, pasażerowie mają zapewnione napoje, ciepłe posiłki, koce, małe poduszeczki a nawet rozrywkę.

Każdy pasażer ma przed sobą monitor, wbudowany w oparcie poprzedniego fotela i słuchawki. Na monitorze można obserwować status lotu, położenie samolotu mapie, a także posłuchać muzyki lub obejrzeć film. Zazwyczaj wgranych jest kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt filmów, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Mimo wszystko, długi lot bywa żmudny i bardzo męczący. Dlatego warto zabrać ze sobą ciekawą książkę, nośnik z ulubioną muzyką, kosmetyki odświeżające i wygodną poduszkę turystyczną, która pozwoli nam przyjąć wygodną pozycję. Ale przede wszystkim, warto założyć wygodne ubranie.